Budowa interfejsu użytkownika

Rozpoznania i procedury

Zakładka Rozpoznania i procedury pozwala na ewidencjonowanie rozpoznań i procedur w trakcie bieżącego badania.

W szczególności pozwala na:

Więcej o ewidencjonowaniu rozpoznań i procedur możesz dowiedzieć się z Podręcznika Użytkownika.

Dodawanie rozpoznań

Aby dodać rozpoznanie należy na prawym panelu kliknąć przycisk  Dodaj rozpoznanie. Istnieje możliwość skorzystania ze słownika ICD-10. Klikając na przycisk  ICD-10 pojawi się lista rozpoznań. Wybór rozpoznania potwierdzamy klikając  OK.

Wyszukiwanie rozpoznania z listy ICD-10 można przyśpieszyć poprzez kombinację klawiszy Ctrl + F, dzięki której pojawi się okno wyszukiwania – tam należy wpisać % (Shift + 5) i wyszukiwaną frazę, lub kod oraz potwierdzić enterem. Rozpoznanie można oznaczyć jako główne lub przewlekłe poprzez zaznaczenie odpowiedniego checkboxa przy rozpoznaniu. Po wstawieniu rozpoznania dobrze jest zapisać zmiany naciskając przycisk  Zapisz.

Poniżej okna z rozpoznaniami, znajduje się pole edycyjne, w którym można edytować nazwę rozpoznania lub wpisać rozpoznanie bez korzystania ze słownika ICD-10. Dodawanie kolejnych rozpoznań wygląda analogicznie j.w.

Rozpoznania można również skopiować z poprzedniej wizyty  klikając na przycisk Dodaj rozp.z poprz.wizyty.  Zostanie w ten sposób otwarte okno z wszystkimi wizytami pacjenta i wprowadzonymi w trakcie ich realizacji rozpoznaniami. Można wybrać jedno lub kilka rozpoznań i dodać do rozpoznań z aktualnej wizyty (korzystając z przycisku Dodaj rozpoznania z poprzedniej wizyty) lub zastąpić wszystkie rozpoznania z aktualnej wizyty rozpozaniami z poprzedniej (korzystając z przycisku Wyczyść i zastąp rozpoznaniami z poprzedniej wizyty).

Usuwanie rozpoznań

Aby usunąć rozpoznanie zwykłe, należy kliknąć na wybrane rozpoznanie, a następnie kliknąć na prawym panelu przycisk Usuń rozpoznanie.

Usunięcie rozpoznania przewlekłego zostało opisane w zakładce Dane ogólne 2, akapit Usuwanie rozpoznań przewlekłych. 

Dodawanie procedur

Aby dodać procedurę należy na prawym panelu kliknąć przycisk  Dodaj procedurę . Procedurę należy wybrać z listy rozwijanej, klikając na na strzałkę w kolumnie Kod procedury. Wyszukiwanie można przyśpieszyć wpisując % (Shift +5) oraz słowo znajdujące się w nazwie procedury. Po wstawieniu procedury dobrze jest zapisać zmiany naciskając przycisk  Zapisz.

Jeśli wykonanie usługi zawsze wiąże się z wykorzystaniem konkretnej procedury, to możliwe jest wprowadzenie przez Administratora Systemu domyślnego powiązania usługi z procedurą w oknie definiowania usług.

Konfiguracja niektórych usług może pozwalać na wprowadzanie procedur ze Słownika Procedur Własnych. W takim przypadku u dołu ekranu pojawia się dodatkowy panel wraz z przyciskami do dodawania i usuwania procedur pochodzących ze Słownika Procedur Własnych. Dodawanie procedury własnej odbywa się za pośrednictwem formatki Wybór procedury własnej dostępnej po naciśnięciu przycisku Dodaj procedurę własną.

Usuwanie procedur

Aby usunąć procedurę należy kliknąć na procedurę do usunięcia i na prawym panelu kliknąć przycisk  Usuń procedurę. Po usunięciu  procedury dobrze jest zapisać zmiany naciskając przycisk  Zapisz.