Zgoda na zabieg
Formularz może być generowany automatycznie na określonym etapie pobytu pacjenta w jednostce lub na wskazanym oddziale (np. na oddziałach chirurgicznych - domniemanym celem przyjęcia jest wykonanie zabiegu operacyjnego). Jest generowany tuż po potwierdzeniu przyjęcia pacjenta.
Dokument podzielony jest na dwie części. W pierwszej pacjent wyraża zgodę na zaproponowane leczenie i rodzaj znieczulenia. Fakt określenia procedury (zabiegu) jaka będzie wykonywana na pacjencie nie wpływa obecnie na mechanizm automatycznej generacji dokumentu. Pacjent poinformowany o celu i skutkach zabiegu operacyjnego wyraża świadomą zgodnę na wykonanie zabiegu (" Wyrażam zgodę na wykonanie zabiegu "). Jednocześnie wyraża zgodę na inne procedury medyczne, które mogą być konieczne do wykonania w trakcie procesu diagnostycznego i zabiegu operacyjnego oraz na wykonanie sugerowanego znieczulenia.
W tym celu należy wypełnić:
-
Tabelę zawierającą nazwy zabiegów
Użytkownik może wypełnić ręcznie nazwę zabiegu lub wybrać jego kod i opis ze słownika procedur medycznych ICD-9 (korzystając z przycisku „ICD-9”).
Korzystając ze słownika użytkownik ma możliwość wyszukiwania procedur wpisując kod lub część opisu i wciskając przycisk ENTER. Zaleca się korzystanie ze znaku „%”, który zastępuje dowolny ciąg znaków podczas wyszukiwania
-
Sugerowane znieczulenie
Użytkownik ma do dyspozycji pole słownikowe (bez możliwości wpisywania wartości spoza słownika), z procedurami medycznymi z grupy 100 (znieczulenia).
Kolejne wiersze tabeli można dodawać przy pomocy przycisku „Dodaj wpis” znajdującego się bezpośrednio nad tabelą. Ostatnio dodany wiersz można usunąć wykorzystując przycisk „Usuń wpis ”.
W części drugiej lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu (nazwa zabiegu przepisuje się z części pierwszej dokumentu). W tym celu należy wypełnić:
-
Pole edycyjne z imieniem i nazwiskiem pacjenta – pole jest inicjowane danymi z ewidencji pacjentów,
-
Uwagi – pole edycyjne do wpisania dodatkowych informacji.
Aby wydrukować dokument należy go wcześniej zatwierdzić. W tym celu należy użyć przycisku „Zatwierdź dokument”. Dokument zatwierdzony jest pozbawiony możliwości edycji. W celu wprowadzenia zmian do zatwierdzonego dokumentu należy go skorygować - przycisk „Koryguj dokument”.
Dokument po wydrukowaniu w wyznaczonym miejscu musi zostać podpisany przez pacjenta oraz lekarza kwalfikującego do zabiegu.
Zgody szczegółowe zostały
przygotowane dla wybranych oddziałów |