Wpływ planów dyżurów na system
Plany dyżurów tworzone są w celu nadania uprawnień lekarzom dyżurnym do edycji danych pacjentów leżących na oddziałach.
W oknie parametrów oddziałów/Pracownicy na liście pracowników można dodać pozycje zgodne z utworzonymi wcześniej rolami dyżurnych.
Dla każdej z ról można określić dokładnie jakie ma uprawnienia na danym oddziale.
Czyli, jak na rysunku, Pierwszy dyżurny, jeśli jest w jakimś planie dyżurów dla oddziału, dla którego określamy te uprawnienia, w dniu swojegu dyżuru ma uprawnienia takie, jak wynikają z przedstawionych uprawnień. Jeśli nie ma dyżuru – nie ma żadnych uprawnień (chyba, że równocześnie jest też lekarzem na danym oddziale i ma określone uprawnienia).
Analogicznie określamy np. lekarza inspekcyjnego. Ale jeśli jest to pozycja planu ogólnego (czyli tak jak zwykle jest dla lekarza inspekcyjnego) – wówczas nie jest już analizowane czy dany plan dotyczy tego oddziału, ale czy dotyczy wszystkich oddziałów. A lekarz inspekcyjny ma na poszczególnych oddziałach takie uprawnienia jakie się przypisze roli Lekarz inspekcyjny.
Jeśli lekarz jest lekarzem na danym oddziale z określonymi uprawnieniami i równocześnie jest lekarzem inspekcyjnym i może również oddziałowym, to jego uprawnienia w danym dniu są sumą wszystkich uprawnień w kierunku „wyższym” – czyli jeśli jako lekarz dyżurny ma prawo do odczytu dokumentów, a jako lekarz oddziałowy do edycji, to będzie miał prawo do edycji.
|
Podczas dyżuru uprawnienia dla zalogowanego pracownika są sprawdzane w momencie pierwszego otwarcia formularza pobytu i nie są ponownie odświeżane aż do momentu wylogowania. Czyli jeśli lekarz dyżurny się zalogował i otworzył pobyt w czasie dyżuru, to ma niezmienne prawa aż do czasu wylogowania – również po zakończeniu dyżuru. Gdy się wyloguje po zakończeniu dyżuru i ponownie zaloguje, to już nie będzie miał uprawnień lekarza dyżurnego |